خبر - سپك تاكرا

جمعه 18 دی 1394-13:51

کد مطلب:8899

نویسنده:فرزین شهسواری


میزبانی لیگ جهانی را خواسته‌ایم

علیپور: سپک‌تاکرا می‌تواند در بازی‌های آسیایی مدال بگیرد

 رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی اعلام کرد سپک‌تاکرا توانایی گرفتن مدال در آسیا را دارد.
علیپور: سپک‌تاکرا می‌تواند در بازی‌های آسیایی مدال بگیرد

به گزارش ورزش جوان،  محمد علیپور در گفت‌وگویی درباره دستاوردهای حضور بن قادر در ایران بیان کرد: سپک‌تاکرا در بازی‌های ساحلی موفق به کسب دو مدال برنز شد. در بخش بانوان نیز مقام سومی جهان را به دست آوردیم. بنابراین نشان دادیم در بازی‌های آسیایی اندونزی می‌توانیم مدال بگیریم و باید سرمایه‌گذاری زیادی بر روی آن انجام دهیم. بن قادر، دبیر کل فدراسیون جهانی نیز مسئولیت فدراسیون غرب آسیا و آسیای میانه را که 18 کشور زیرمجموعه آن است، به من سپرد و قول دادیم که در دو سال آینده، چهار کشور را به سپک‌تاکرای آسیا اضافه کنیم.

او ادامه داد: بن قادر قول داد مجوز اولین آکادمی بین‌المللی در آسیا را بدهد تا آن را در ایران راه‌اندازی کنیم. این باعث می‌شود کشورهای اروپایی و آسیایی، کلاس‌های داوری پیشرفته و آمادگی خود را در ایران بگذارند. همچنین یک دوره کلاس داوری بین‌المللی در 6 ماه در ایران برگزار شود و از نقاط مختلف جهان بیایند و در این کلاس بین‌المللی حاضر شوند. از طرفی بن قادر قول داد مقداری تجهیزات و امکانات به ایران کمک کند تا در سراسر کشور توزیع کنیم.

علیپور با اشاره به بازدید بن قادر از تمرین‌های تیم ملی سپک‌تاکرای ایران، بیان کرد: او در بازدیدی که از تیم ملی سپک‌تاکرا داشت، دو قول داد. نخست اینکه در جام جهانی آمریکا مجوز به ایران بدهند که حتما شرکت کند و دوم این که مجوز حضور تیم زیر 18 سال ایران نیز در مسابقه‌هایی که در سطح آسیا برگزار می‌شود را نیز بدهند. در کل ما از حضور بن قادر استفاده کردیم و با توجه به رشد سپک‌تاکرای ایران، او اظهار امیدواری کرد که حتما در بازی‌های آسیایی 2018 حضور پیدا کند و صاحب مدال شود.

علیپور در پاسخ به این پرسش که سپک‌تاکرا، حتما برای بازی‌های آسیایی 2018 برنامه دارد یا مانند اینچئون امکان حذف آن وجود دارد نیز تصریح کرد: کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش حضور در اینچئون را به عهده فدراسیون گذاشتند. البته ما در بازی‌های ساحلی مدال برنز کسب کردیم. در بازی‌های اندونزی هم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که تیم برود و مدال کسب کند.

او در مورد تداخل مسئولیت‌اش در فدراسیون انجمن‌های ورزشی با سمت جدیدی که گرفته است هم بیان کرد: انجمن‌ها در فدراسیون ورزشی مستقل عمل می‌کنند و ما کار حمایت و نظارت را انجام می‌دهیم. خیلی تلاش کردم انجمن‌ها روی پای خود بیاستند. 6 تا هفت انجمن، پست‌های بین‌المللی و برای خود اسپانسر دارند.

او در مورد تاثیر گرفتن ریاست فدراسیون غرب آسیا و آسیای میانه بر روی سپک‌تاکرای ایران نیز اظهار کرد: سپک‌تاکرا در بعضی کشورها نظیر عمان، تاجیکستان و قطر راه‌اندازی شد و در کشورهای دیگر هم که ما راه‌اندازی خواهیم کرد. تمام آن‌ها زیر نظر ما در فدراسیون غرب آسیا و آسیای میانه قرار می‌گیرند از این رو قدرت لابی ایران برای کسب کرسی‌های بالاتر در آسیا و جهان بالاتر می‌رود و هرچه قدرت‌مان در آسیا بیشتر شود، به سپک‌تاکرای ایران کمک می‌کند تا بهتر ظاهر شود.

علیپور از درخواست ایران برای میزبانی لیگ جهانی سپک‌تاکرا خبر داد و گفت: پیشنهاد شد یک دوره از لیگ جهانی سال آینده در ایران برگزار شود و کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه، آمریکا و کشورهای آسیایی در آن شرکت کنند که بن قادر قول داد صحبت و پیگیری کند و نتیجه آن را به ما اطلاع دهد.

او در مورد حضور سپک‌تاکرا در المپیک هم گفت: فدراسیون جهانی و کنفدراسیون آسیا در حال پیگیری هستند و فکر می‌کنم 8 تا 12 سال آینده سپک‌تاکرا را در المپیک ببینیم.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

منبع:ایسنا

نام:
ایمیل: