خبر - کشتی

دوشنبه 20 دی 1395-12:10

کد مطلب:39228

نویسنده:.


برای برگزاری مسابقات "همبستگی جهانی برای کشتی

آمریکا از طرح ایران حمایت کرد

فدراسیون کشتی آمریکا اعلام کرد از طرح برگزاری مسابقات "همبستگی جهانی برای کشتی" حمایت می کند.
آمریکا از طرح ایران حمایت کرد

فدراسیون کشتی آمریکا اعلام کرد از طرح برگزاری مسابقات "همبستگی جهانی برای کشتی" حمایت می کند.

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از فدراسیون کشتی، فدراسیون کشتی آمریکا در نامه ارسالی خود ضمن حمایت از طرح ایران اعلام نموده برای جزئیات برنامه از جمله چگونگی برگزاری مسابقات، طرفین مذاکره نمایند.

طرح ارسالی ایران به نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی به شرح زیر است: از جمله کارهای سخت و فشرده برخی کشورها در سال 2013 میلادی برای حفظ کشتی در المپیک، برگزاری مسابقات سه جانبه بین تیم های ایران، روسیه و آمریکا در ایستگاه تاریخی راه آهن نیویورک با حمایت همه جانبه خانواده کشتی جهان ، به منظور جلب توجه عمومی به ورزش ما (کشتی) بود. برگزاری این مسابقات نمادین تاثیر زیادی در حفظ کشتی داشت. امروز ورزش ما به چنین برنامه های نمادین در برنامه های سالیانه خود نیاز دارد. در این راستا فدراسیون کشتی ایران پیشنهاد برگزاری مسابقاتی با عنوان "همبستگی جهانی برای کشتی" را ارائه می‌دهد.

این رقابت در کشتی آزاد بین تیم های ایران، روسیه و آمریکا، در کشتی فرنگی بین تیم های ایران، روسیه و ترکیه و در کشتی زنان بین تیم های ژاپن، آمریکا و روسیه برگزار می گردد.

این مسابقات در هر کشور در یکی از مکان‌های ملی و  اصلی آن کشور، همچون برج میلاد تهران، میدان سرخ مسکو، میدان تایمز نیویورک و یکی از میادین اصلی کشورهای ترکیه و ژاپن انجام خواهد شد.این رقابت ها تلاش های خانواده کشتی برای عمومی کردن این رشته تاریخی و حفظ همیشگی آن در المپیک را نشان می دهد.

این مسابقات در هشت وزن و با دو کیلوگرم ارفاق وزن به صورت تیم به تیم برگزار خواهد شد. فدراسیون کشتی ایران با توجه به برگزاری مسابقات قهرمانی قاره‌ای در ماه می سال آینده میلادی( 2017) پیشنهاد می‌دهد  این مسابقات در ماه می تا اواسط ماه ژوئن سال 2017 میلادی در کشتی آزاد وزنان در آمریکا، کشتی فرنگی در ترکیه، کشتی زنان در ژاپن، و سپس آزاد و فرنگی در روسیه و ایران برگزار گردد و این مسابقات در هر کشور، در طی یک روز برگزار می‌شود.


در پایان این پیشنهاد  آمده است" از آنجا که این رویداد جهانی و نمادین است، شایسته است اتحادیه جهانی کشتی محوریت هماهنگی انجام این رقابتها را بر عهده  گیرد


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نام:
ایمیل: